Blog Detail

У Малій Висці відкрили меморіал захисникам України

11 жовтня 2019 року, напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України та Дня українського козацтва, в Малій Висці відбулось відкриття меморіалу землякам – захисникам Незалежної України та освячення каплички на честь Архистратига Михаїла, споруджених за ініціативою та силами членів ГО «Маловисківська міська рада ветеранів АТО».

Чин освячення каплички, а також заупокійну літію за загиблими захисниками незалежної України звершив єпископ Кропивницький та Голованівський Марк. З владикою співслужили секретар єпархіального управління прот. Іван Шубин та настоятель храму праведної Єлизавети с. Паліївки Маловисківського району свящ. Віктор Чухрій.

В урочистостях також взяли участь учасники антитерористичної операції та операції об’єднаних сил, родичі загиблих на Сході України воїнів-захисників, керівники Маловисківської об’єднаної територіальної громади та Маловисківського району, депутати рад різних рівнів, працівники органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, громадськість, активна молодь.

З відкриттям меморіалу всіх, хто долучився до цієї справи, привітав Маловисківський міський голова Юрій Гульдас. Також Юрій Леонідович вручив відзнаки «За оборону рідної держави» учасникам АТО, які нині мешкають і працюють на території Маловисківської ОТГ: молодшому сержанту Андрію Журавці, молодшому сержанту Валерію Романюку, молодшому сержанту Володимиру Сипливому, солдату Олексію Куркатову.

Не менш хвилюючими та емоційними були виступи й інших гостей урочистостей.
Учасники урочистого мітингу згадали поіменно всіх маловищан, які загинули виконуючи свій військовий та громадянський обов’язок на Донбасі та хвилиною мовчання, під залпи військового салюту, вшанували пам’ять загиблих на Донбасі земляків.

У виконанні тріо Паліївського СБК під керівництвом Миколи Путника прозвучала пісня «Плакала калина», а учасник бойових дій на території інших держав Станіслав Пуцик прочитав авторську поезію, присвячену подвигу українських захисників на Донбасі.
Завершальними на урочистостях прозвучали слова, викарбувані на меморіальній стелі – «За правду і долю нових поколінь…», адже саме заради майбутнього, дітей і того, щоб вони знали історичну правду про країну та її Героїв, і воюють хлопці і дівчата, захищаючи Україну

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *