Blog Detail

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ єпископа Кропивницького і Голованівського Марка

Щиросердечно вітаю всіх православних християн Кіровоградщини з Різдвом Христовим.

У ці святкові дні кожен із нас, прославляючи Всевишнього у молитві чи вшановуючи народження Христа у піснеспівах, уподібнюється тим пастухам, котрі першими прибули до тієї печери поблизу Віфлеєма, де народився і в ясла був покладений Спаситель світу.

Як і вони, ми переживаємо трепет і страх від усвідомлення цієї незбагненної події – Бог у світ прийшов Немовлям. «Бо Дитя народилося нам, даний нам Син, і влада на раменах Його, і кликнуть ім’я Йому: Дивний Порадник, Бог сильний, Отець вічности, Князь миру» (Іс. 9:5).

Але заспокоюють нас слова ангела, який промовив до пастухів: «Не лякайтесь, бо я ось благовіщу вам радість велику, що станеться людям усім. Бо сьогодні в Давидовім місті народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь» (Лк. 2:10–11).

Ці слова наповнюють наші серця миром, дарують надію, засвідчують Божу любов, укріплюють віру, бо Сам Творець одвідав нас, прийшов Той, що «очеретини надломленої не доломить, і ґнота тліючого не погасить…» (Іс. 42:3), «…не прийшов світ судити, але щоб спасти світ» (Ів. 12:47). «Бо Бог не послав Свого Сина на світ, щоб Він світ засудив, але щоб через Нього світ спасся» (Ів. 3:17).

Звідси і радість, якою сповнений увесь навколишній світ у ці різдвяні дні. Усі ми, що були приречені на загибель, скуті путами гріха та відчужені від Бога, сьогодні втішаємося можливістю оновитися, віднайти єдність із Богом та втрачену свободу, успадкувати вічне блаженне життя. Бо для цього Сам Творець усесвіту став людиною, щоб віднайти нас, повернути нам гідність, зробити Своїми спадкоємцями, «…щоб усе об’єднати в Христі, – що на небі, і що на землі» (Еф. 1:10). Прийшов Уседержитель, аби відновити єдність із людиною та закликати до єднання Своїх синів і доньок. Немовлям явився у цьому світі, вказуючи, що в основі єднання мають бути дитяча довіра, щирість і безкорисна любов.

Як же нам бракує сьогодні цієї єдності! Як багато речей та подій ділять нас, роблять чужими один одному, сіють ворожнечу та незгоду! Як наслідок – і ця страшна війна, в якій недруг, сіючи розбрат, намагається знищити наш рідний дім. Тож саме в єдності наша перемога, мир та успіх України. Ми різні, і за світоглядом, і за характером, і за національністю, і за статками. Багато українців, унаслідок тоталітарного радянського минулого, позбавлені можливості вільно спілкуватися рідною мовою. Багато знаходяться під впливом оманливих ідей. Але сьогодні Немовля Христос знову нас збирає в єдину родину, де різність не має ділити, а лише доповнює, не має обмежувати, а демонструє у різноманітті творчий задум Небесного Отця. Де різність із недоліку може стати багатством і стимулом до порозуміння та єднання. Де кожен із нас, наділений окремими талантами, може послужити ними на загальне благо.

Улюблені брати і сестри, прийміть найщиріші вітання з Різдвом Христовим та Новим роком! Нехай наші серця у ці святкові дні сповняться радості, надії та любові. Бажаю усім домашнього затишку і злагоди в родини. Воїнам – у доброму здоров’ї зі знаменами перемоги повернутися до своїх сімей, усім людям доброї волі – гідного виконання свого служіння, усім громадянам – добробуту й міцного здоров’я, а Україні – миру. Найбільше ж зичу усім нам, дорогі українці, єдності. Єдності з Богом, яка є запорукою нашого спасіння, та єдності між нами, православними християнами. Єдності у шані один до одного та в любові до своєї земної Батьківщини. Єдності, яку так легко втратити і так важко віднайти.

Події 2018–2019 років, коли відбувся Об’єднавчий собор і Православна церква України отримала синодальний Томос від Константинопольського Патріархату про автокефальний статус, засвідчили, що ми прагнемо єдності та, з Божою допомогою, можемо її досягати. Вірю, що найсвятіша Церква України стане надійним фундаментом для єднання усіх православних українців та усіх православних України, а кожен справді віруючий докладе зусиль для примирення і поєднання.

«А Бог усякої благодаті, що покликав вас до вічної слави Своєї в Христі, нехай Сам удосконалить вас, хто трохи потерпів, хай упевнить, зміцнить, уґрунтує. Йому слава та влада на вічні віки, амінь» (1 Петр. 5:10–11).

Христос народився! Славімо Його!

Різдво Христове

2019/2020 року Божого

Марк,

єпископ Кропивницький і Голованівський

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *