Blog Detail

Перша премія редакції «Інгульський степ»

16 листопада 2019 року керуючий Кропивницькою єпархією єпископ Кропивницький і Голованівський Марк відвідав Кіровоградський обласний художній музей де взяв участь у врученні премії редакції «Інгульський степ» історику, заступнику директора Державного архіву Кіровоградської області Петренку Івану Даниловичу. Владика виступив з промовою та привітав учасників заходу, а також відзначив лауреата та окремих науковців єпархіальними грамотами за старанні труди із збереження історичної пам’яті, дослідження церковного життя Кіровоградщини
та відродження духовності рідного краю.

Цим заходом обласний художній музей вкотре підтвердив свій статус музею широкого профілю, який проводить чисельні культурно-мистецькі заходи, зокрема – в рамках «Літературної», «Музичної» та інших вітальнь. Саме в такому форматі проходила і І-ша церемонія вручення премії, що зібрала в ошатній залі музею наукову еліту краю та представників українського духовенства, які відзначили у своїх виступах величезне значення подібних наукових розробок в світлі ідеологічної битви за власну історію.

Багато теплих слів було сказано на адресу головного героя – лауреата, заступника директора Державного архіву Кіровоградської області Івана Даниловича Петренка. Лунали побажання не тільки нових наукових розробок, а й терпіння і витримки, адже бути істориком в Україні – то важкий хрест. Атмосфера загального емоційного піднесення, радість від зустрічі з колегами, щире невимушене спілкування наглядно продемонстрували потяг людей до позитивних емоцій.

Завершальним незабутнім акордом заходу стали духовні пісні у виконанні квінтету Свято-Володимирської парафії Православної Церкви України.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *