Blog Detail

Храмове свято Свято-Троїцького кафедрального собору м. Луцька

17 червня 2019 року єпископ Кропивницький і Голованівський Марк взяв участь у Божественній літургії, яку було звершено у Святотроїцькому кафедральному соборі м. Луцька з нагоди престольного свята.

Празник головного храму Волинської єпархії очолив митрополит Анейський Макарій (Павлідіс), постійний член Священного синоду Константинопольської православної церкви.

Із його високопреосвященством Божественну літургію правили: головний секретар Священного синоду Православної церкви України митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, канцлер Волинської єпархії протоієрей Микола Цап, декан собору протоієрей Микола Нецькар, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін, благочинні та інші священнослужителі. Співав архієрейський хор «Оранта» (регент – заслужений діяч мистецтв Василь Мойсіюк).

На завершення служби Божої владика Макарій виголосив проповідь, розкриваючи зміст великого торжества Святої Трійці. Зокрема, нагадав слова святителя Йоана Золотоустого: «Днем П’ятидесятниці для нас, віруючих, мають стати всі дні року». Отже, це величне свято – пояснює високий гість – щороку відбувається з благодаттю зішестя Святого Духа на всіх Божественних літургіях усіх народів християнських. Такою є наша віра й таким є наше життя в Христі.

Дякуючи владиці Михаїлу за запрошення, митрополит Макарій переказав йому і всім волинянам благословення та найтепліші привітання Вселенського Патріарха Варфоломія. Його Всесвятість бажає волинському архієреєві «доброї сили, бути завжди в доброму дусі для того, щоби могти вести єпархію, весь вірний нарід уперед».

У пам’ять про свій візит представник Константинопольської церкви подарував митрополитові Іверську ікону Божої Матері (Вратарниці). Цю копію образа було освячено й прикладено до оригіналу святині, що зберігається в одному з монастирів Афону.

Керуючий нашою єпархією подякував владиці Макарію і всім архієреям за розділену радість престольного торжества, яку дарує благодать Святого Духа. Волинський архіпастир висловив упевненість, що візит митрополита Анейського «дасть черговий імпульс для подальших дій визнання Української церкви. «Сподіваємось, що Ви ще приїдете дарувати нам статус церкви патріархальної, церкви в статусі патріархату». Адже в сучасному світі процеси відбуваються динамічно, тож усе може статися швидше. За словами владики Михаїла, це ще більше наших людей надихне, утвердить у великому бажанні бути в спільноті православних церков. «Ми бажаємо доброго здоров’я Патріарху Варфоломію, щоби черговою його доброю справою було об’єднання України і поставлення на Київській кафедрі Предстоятеля в сані Патріарха».

Очільник Волинської єпархії також зробив подарунок митрополитові Макарію: йому вручено ікону Волинської Богоматері.

Завершився празник традиційним хресним ходом навколо собору.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *