Blog Detail

Єпископ Марк взяв участь в освяченні храму на Черкащині

10 жовтня 2019 року єпископ Кропивницький і Голованівський Марк відвідав с. Червона Слобода Черкаського району Черкаської області де взяв участь в освяченні храму та Божественній літургії.

Очолив святкове богослужіння Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Його Блаженство звершив освячення престолу і храму Успіння Пресвятої Богородиці, а також каплиці Святого пророка Даниїла та Божественну літургію.

Предстоятелю помісної Української Православної Церкви співслужили митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, настоятель храму протоієрей Олександр Василенко та місцеве духовенство.

Перед початком відправи Митрополит Епіфаній звернувся до вірян із вітальним словом та нагородив ветеранів ООС, діючих військовослужбовців і рятівників медалями «За жертовність та любов до України».

Далі розпочалося освячення престолу й храму і Божественна літургія, за якою молилися також міський голова міста Черкаси Анатолій Бондаренко, депутат Черкаської обласної ради Михайло Мушієк, голова Черкаської районної ради Олексій Собко, депутат Черкаської обласної ради Анатолій Яріш, начальник управління містобудування та архітектури Черкаської обласної державної адміністрації Василь Дмитренко та численні парафіяни.

На завершення богослужіння Предстоятель виголосив проповідь, зазначивши, зокрема, про першочергову важливість любові у житті християнина.

«Де немає любові, там немає Бога, а де немає Бога, там панує гріховний морок, ненависть, ворожнеча і братовбивство. Саме тому найперше у своєму житті потрібно проявляти любов. Любов, у свою чергу, породжує милосердя до своїх ближніх та повагу до тих, хто оточує нас», – сказав Митрополит Епіфаній.

Також Блаженніший владика відзначив церковними нагородами  благодійників храму.

Після урочистої відправи Митрополит Епіфаній відповів на запитання місцевих журналістів.

«Ми не повинні вірити російській пропаганді. Наші сусіди, на жаль, сіють цю неправду, яка стосується нас українців. Тому ми повинні єднатися, молитися Богу і вірити, що Господь проведе нас крізь ці випробування. Така наполеглива боротьба проти Церкви ведеться тому, що Церква є важливим чинником у державотворенні. Церква бере активну участь в розбудові Української держави, тому наш сусід, розуміючи це, робить усе, щоб Православна Церква України не відбулася, щоб Томос, який ми отримали, став недійсним. Але цього ніколи не буде. Томос нас об‘єднав і ми й надалі будемо поступово зростати і робити усе, щоб наш український народ почував себе духовно затишно», – зазначив Його Блаженство стосовно запитання щодо намагань протидіяти становленню Православної Церкви України.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *