Blog Detail

Єпископ Марк взяв участь у відзначенні 102-ї річниці Героїв Крут

29 січня 2020 року єпископ Кропивницький і Голованівський Марк взяв участь у заходах присвячених 102-й річниці пам’яті Героїв Крут.

У вшануванні пам’яті Герої взяли участь керівництво області, міста, військові, ветерани війни, представники громадськості, учнівської й студентської молоді.

Учасники заходу пов’язали жовто-сині стрічки та поклали квіти до пам’ятної дошки братам Шульгиним на розі вулиць Дворцової та Шульгиних.

Кандидат філологічних наук, доцент Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка, письменниця Ольга Кирилюк, у своїй промові ототожнила нескорених студентів з сучасними “кіборгами”, які стали символом стійкості, патріотизму і самопожертви у боротьбі за українську державність.

Завершився захід молитвою за загиблими Героями Крут, яку очолив єпископ Марк. З владикою співслужив секретар єпархіального управління прот. Іван Шубин.

По завершенні заупокійної літії владика Марк звернувся до присутніх з повчальним словом.

– Герої Крут, а разом з ними і сучасні наші воїни-захисники, є для нас взірцем того, що треба мати свою позицію, захищати її, не бути байдужими, бути поруч з тими, хто має в тобі потребу. Саме вони закарбуються в людській пам’яті, як зразок для наслідування, як надія на наше майбутнє. Ми пишаємося нашими воїнами, волонтерами, лікарями, вчителями, правоохоронцями, які добре виконують своє служіння. Ми так само хочемо пишатися і тими, кого Бог чи доля поставила в провід нашого народу. Дайте нам шанс, щоби ми пишалися і нашою владою, – відзначив єпископ Кропивницький і Голованівський Марк.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *