Blog Detail

Єпископ Марк взяв участь у престольному святі м. Тальне

12 липня 2019 року, в день пам’яті святих Первоверховних апостолів Петра і Павла, на запрошення митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана єпископ Кропивницький і Голованівський Марк відвідав м. Тальне Черкаської області.

В цей день єпископ взяв участь в урочистому богослужінні з нагоди престольного свята та 10-ліття з дня освячення Петропавлівського храму міста.

Божественну літургію очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, який прибув на Черкащину з пастирським візитом.

За літургією Його Блаженству також співслужили: митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Дрогобицький і Самбірський Яків, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон, єпископ Фастівський Володимир, настоятель храму протоієрей Михайло Василюк та численне духовенство.

Після причастя духовенства Митрополит Епіфаній звернувся до присутніх зі словом проповіді. Блаженніший владика розповів про життєвий шлях, служіння та мученицьку кончину святих апостолів Петра і Павла, зокрема про ту чудесну переміну, яка з гонителя християн Савла зробила ревного проповідника та засновника Церков – апостола Павла.

«Ці два велети духу, ці ревні служителі не тільки проповідували, але й втілювали Божу істину своїми справами, тому ці апостоли – зразок для кожного з нас у повсякденному житті. Тверда і непохитна віра та справи милосердя й служіння ближнім роблять нас послідовниками апостолів», – зазначив Його Блаженство.

Після завершення відправи відбувся урочистий хресний хід. Відзначаючи фундаторів і меценатів храму, Предстоятель вручив ордени Святого архистратига Михаїла ІІ ступеня Мовчан Лідії Петрівні і Мовчану Володимиру Петровичу. Інші благодійники парафії були нагороджені Грамотами з відзнаками.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *