Blog Detail

Єпископ Марк разом із митрополитом Вселенського Патріархату звершили Літургію

16 червня 2019 року, в день П’ятидесятниці, єпископ Марк відвідав монастир Святителя Миколая Чудотворця с. Жидичин Ківерцівського району Волинської області, де взяв участь в святковому богослужінні.

Літургію та вечірню з колінопреклонними молитвами очолив представник Вселенського патріархату високопреосвященніший Макарій, митрополита Анейський, який прибув на Волинь на запрошення митрополита Луцького і Волинського Михаїла.

Митрополит Макарій привітав українських православних вірян і братію монастиря з Днем Святої Тройці, передав вітання від Вселенського патріарха Варфоломія й назвав свою присутність в Україні, зокрема і в жидичинському монастирі, свідченням єдності Православної Церкви «від півночі до півдня, від сходу до заходу».

У свою чергу з вітальним словом до присутніх звернувся єпископ Марк, у якому привітав братію та вірян з днем П’ятидесятниці та побажав усім рясних Божих благословень та дарів Духа Святого. Окремо архієрей привітав високого гостя та висловив владиці Макарію подяку за спільне служіння, а також передав слова вдячності Матері-Церкві та його Всесвятості Патріарху Варфоломію за великий дар українському народу – Синодальний Томос про автокефалію Православної Церкви України.

Митрополит Макарій також зауважив, що Бог його вдруге привів у монастир, збудований на честь святителя Миколая, «святого вселенського, якого шанує як Православна Церква, так і Католицька». Крім того, владика Макарій після богослужіння під час дружньої, відвертої розмови, зазначив, що це була особлива служба й молитва, і він розкаже про неї Його Всесвятості, Вселенському Патріархові Варфоломію.

У свою чергу, намісник Свято-Миколаївського монастиря архімандрит Костянтин подякував митрополиту Макарію за візит і спільне святкове богослужіння, зазначивши, що ще недавно ніхто б не повірив, що в цьому храмі буде служити разом з братією монастиря представник Вселенської патріархії, засвідчуючи єдність Української Церкви й Вселенською Православною Церквою. На згадгу про цей візит отець-архімандрит подарував митрополиту Макарію копію чудотворної жидичинської ікони святого Миколая.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *